Timbersport - sport pro chlapy

Krátkou exhibici Vám předvedou naši kamarádi, také tvrdí chlapi, dva sportovní dřevorubci, kteří mají také rádi silné motory a vůni benzínu, ovšem z motorových pil.

Martin Kalina i Jan Kamír patří mezi sportovními dřevorubci mezi špičku v České republice, v národních závodech už několikrát vystoupali na nejvyšší příčky. Oba dva jsou pravidelnými účastníky v národním týmu a tento tým se řadí mezi nejlepší v Evropě.

Jan Kamír se v roce 2008 stal s národním týmem mistrem Evropy. Martin Kalina v loňském roce skončil v evropském kvalifikačním závodě na krásném druhém místě. Kluci mají tělo z ocele, ale srdce ze zlata. Předvedou nám zlomek toho co umí.

Určitě se máme na co těšit!

Každý účastník si může poté také zazávodit !!! a zkusit si přeříznout na čas ruční pilou --- Single Buck (řezání ruční pilou)
Řezání ruční pilou je jednou z nejstarších dřevorubeckých disciplín. Měření času začíná se signálem rozhodčího a končí s kompletním odříznutím kotouče. V této disciplíně rozhoduje rytmus a dynamika závodníka. Pila musí řezat zcela rovně, protože při sebemenším vychýlení ztrácí závodník drahocenný čas.