Nedělní výlet za energií

Klobásy - katerdrála - menhir - dub - cukrárna

Co s načatým večerem? A co takhle po zimě s pěknou nedělí?

Bylo to jednoduché. Přeci spojit příjemné s užitečným! Příjemná projížďka s přáteli a tím užitečným bylo načerpání pozitivní energie.

Nedaleko Loun je obec (městys) Panenský Týnec. Obcí je v Čechách mnoho, ale tato je výjimečná svojí nedostavěnou katedrálou ze 14. století a restaurací, kde mají moc dobré uzené a klobásy. Při naší nedělní návštěvě jsme měli to štěstí, že klobásy před námi zrovna pán vytahoval z udírny. To vám děti bylo radosti! Míra si u stolu vybral to nejhezčí místo, seděl přímo u dvířek udírny a bednami čerstvě vyuzených teplých klobás. Zářil jako sluníčko.

Když už bylo i po kávě, popojeli jsme asi 500 metrů ke katedrále. Olinka znalá tohoto místa nás odvedla do míst, kde probíhalo intenzivní čerpání. Někomu bušilo srdce, někdo měl mravence a jiní třeba cítili teplo. Každopádně je to krásné místo a všem doporučujeme jeho návštěvu!

Den jak sen a tak jsme popojeli ještě kousek. Dalším cílem byly Klobůky. Tady bylo další více než zajímavé místo. Je zde největší menhir v České republice. Opět jde o místo s vysokou koncentrací pozitivní energie. Míra měl pro nás ještě další top místo – Oldřichův dub. Vše se nachází nedaleko od Plzně - cca 2hod jízdy. Mnozí tato místa navštívili poprvé.

Cestou domů se nám povedlo ještě vidět Milešovku a navštívit cukrárnu v Kralovicích.

Tak zase příště přátelé a Mírovi díky za tip!

Níže odkazy pro podrobné informace o navštívených místech:

Penzion a restaurace na pile, nedostavěná katedrála, menhir „Zkamenělý pastýř“ a Oldřichův dub.